mainpicture_cropped.jpg

DELFOI ARC W FIRMIE SEVERT

Firma SEVERT wybiera Delfoi ARC do elastycznego oraz łatwego programowanie i procesów produkcyjnych.

CEL FIRMY SEVERT – WIĘCEJ ELASTYCZNOŚCI I WYDAJNOŚCI, KRÓTSZY CZAS PROGRAMOWANIA I DOSTĘPNOŚĆ KOMÓREK ROBOTÓW

Aby sprostać wymaganiom klientów – kluczowa jest elastyczność. Trend w produkcji komponentów stalowych przebiega w kierunku małych i średnich oraz krótszych partii.

Berthold Elkemann jest ekspertem w programowaniu robotów spawalniczych, zajmował się on programowanie offline w Severt przez kilka lat.

Z pomocą DELFOI ARC, Severt zoptymalizował programowanie swoich systemów robotyki.

Dzięki doskonałemu interfejsowi użytkownika oraz narzędziom programistycznym, czas programowania został zredukowany oraz dostępność komórek robotów wzrosła. Elastyczna produkcja w fabrykach SEVERT stała się możliwa, co oznacza że komórki robotów mogą być łatwo zmieniane, nawet biorąc pod uwagę różnego rodzaju roboty. Severt posiada więcej niż dziesięć różnych systemów robotyki w swoich zakładach spawalniczych oraz zakładach rozbioru. 

severt.jpg

Obraz:  Pracownik podczas programowania offline

Tym co wyróżnia Severt jest to, że oprócz biznesowego obszaru produkcji Severt jest również wiodącym producentem systemów pozycjonowania oraz robotyki.

Klienci Severt korzystają z wiedzy oraz doświadczenia firmy w obu obszarach, niemal wszystkie produkty sprzedawane przez Severt są w produkcji we własnym warsztacie, każdego dnia; DELFOI ARC również. Dlatego zawsze, gdy klient musi się przekonać o jakości, trwałości oraz łatwości obsługi, Severt jest w stanie pokazać korzyści zamiast mówić o nich.

SPAWANIE MAŁYCH PARTII W SEVERT PRZY WSPARCIU DELFOI

Robot jest znacznie bardziej wydajny niż człowiek, ale elementy spawalnicze w małych i średnich partiach często nie są korzystne ponieważ wymagają programowania robotów. Jest to powód, dla którego Severt szukał oprogramowania, które umożliwi łatwe i szybkie programowanie. Po ostrożnym rozważeniu kilku opcji, oprogramowanie Delfoi zostało wybrane jako najbardziej odpowiadające firmie SEVERT.

Programowanie podstaw montażowych zajmuje teraz tylko kilka minut, małe i spersonalizowane zmiany nie są problemem. Możliwa stała jest również zamiana komponentów pomiędzy komórkami robotów, co nadało elastyczności produkcji.

PRZYSZŁE WYZWANIA

Kierownik rozwoju Dr Thomek Naber wyjaśnia, że Severt będzie zmagać się z różnymi wyzwaniami w przyszłości. Severt rozwija kompletne systemy robotów dla klientów z różnych branż. We współpracy z partnerami chcą stworzyć najwyższej jakości systemy robotów, zawierające cyfrowy łańcuch spawalniczy. Cyfrowy łańcuch spawalniczy składa się z interfejsów pomiędzy kontrolą robotów, systemami CAD, programowaniem offline, sprzętem spawalniczym, systemami jakości i czujnikami.

Na samym końcu, firma Severt sprzedaje swoim klientom rozwiązania zwiększające produktywność. Wszystkie działania prowadzą do znalezienia najlepszego komercyjnego sposobu produkcji. Oprócz kluczowych kompetencji firmy Severt, potrzebni są silni partnerzy – Delfoi jest jednym z nich.

SEVERT

Severt jest średniej wielkości rodzinną firmą, z siedzibą w Vreden, Niemcy. Odkąd przedsiębiorstwo zostało założone przez Wilhelma Severta w 1964 roku, nieustannie rosło, i w roku 1997 założyło drugą nowoczesną fabrykę w Gorlicach, Polska. Całościowo Severt zatrudnia blisko 400 osób, a ich obszar produkcji posiada rozpiętość 16.000 m2.

Zakres działań Severt obejmuje cięcie, spawanie, obróbkę skrawaniem stali, w szczególności dla dużych i ciężkich komponentów. Usługi firmy obejmują również malowanie i montaż. Portfolio firmy jest uzupełniane przez usługi takie jak – projektowanie 3D, programowanie robotów oraz usługi posprzedażowe.

Klientami Severt są dobrze znane marki producentów urządzeń konstrukcyjnych, agrokultury, automotive, energii, lotnictwa, przyczep.

Więcej informacji: Severt


UDOSTĘPNIJ

Programowanie robotów w trybie offline


Skontaktuj się z nami

Zobacz video klikając w logo YouTube: 

Youtube.jpgreferenssit_3.jpg